G DIDMENINĖ IR MAŽMENINĖ PREKYBA; VARIKLINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ IR MOTOCIKLŲ REMONTAS

Juridinių asmenų skaičius kataloge: 34812

Į šią sekciją įeina įvairių prekių didmeninė ir mažmeninė prekyba (t. y. pardavimas be perdirbimo) ir prekybai būdingų paslaugų teikimas. Didmeninė ir mažmeninė prekyba yra paskutinis prekių paskirstymo etapas. Į šią sekciją taip pat įeina variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas.

Į pardavimą be perdirbimo yra įtrauktos su prekyba susijusios įprastos operacijos (ar apdorojimas), pvz., rūšiavimas, kokybės nustatymas ir prekių surinkimas, prekių, pvz., vyno ar smėlio, maišymas (mišinių gamyba), pilstymas į butelius (juos išplaunant ar ne), pakavimas, suskirstymas į mažesnes partijas ir perpakavimas, sandėliavimas (bet kuriuo atveju sušaldant ar atšaldant).

Į 45 skyrių įeina visos veiklos rūšys, susijusios su variklinių transporto priemonių ir motociklų pardavimu ir remontu, o į 46 ir 47 skyrius visos kitos prekybos veiklos rūšys. 46 (didmeninė prekyba) ir 47 (mažmeninė prekyba) skyrių skirtumas yra pagrįstas vyraujančiu pirkėjų tipu.

Didmeninė prekyba yra naujų arba naudotų prekių perpardavimas (pardavimas be perdirbimo) mažmenininkams, prekyba „verslas verslui“, t. y. prekių ar paslaugų pardavimas pramoniniams, komerciniams, vartotojiškų įstaigų ar profesionaliems vartotojams arba perpardavimas kitiems didmeninės prekybos prekiautojams, arba asmenims ar kompanijoms, veikiantiems kaip agentai arba brokeriai, kurie kam nors perka ar kam nors parduoda prekes. Pagrindinės prekybos rūšys apima didmenos prekybininkus, t. y. didmenininkus, įsigyjančius nuosavybės teisę į parduodamas prekes, pvz., didmenos prekybininkai arba perpardavėjai, pramoninių prekių pardavimo agentai, eksportuotojai,
importuotojai, kooperatinės supirkimo asociacijos, pardavimo filialai ir biurai (bet ne mažmeninės prekybos parduotuvės), kuriuos atskirai nuo savo įmonių ar kasyklų aptarnauja gamybos ar kasybos padaliniai, siekiantys surasti rinkas produkcijai realizuoti, paprastai nepriimantys užsakymų įmonių ar kasyklų produkcijai tiesiogiai išvežti. Taip pat yra įtraukta pramoninių ir plataus vartojimo prekių brokerių, komisinės prekybos atstovų ir agentų, surinkėjų, supirkėjų ir kooperatinių asociacijų, užsiimančių žemės ūkio produkcijos realizavimu, veikla.


Didmenininkai (pvz., farmacininkai) dažnai patys surenka, rūšiuoja ir vertina prekes didelėmis partijomis, atlieka pakrovimo ar iškrovimo darbus, perpakuoja, suskirsto į mažesnes partijas; sandėliuoja, šaldo, pristato ir įrengia parduotus daiktus, užsiima prekių pardavimo savo klientams skatinimu, reklama ir etikečių projektavimu.

Mažmeninė prekyba dažniausiai yra naujų ir panaudotų prekių, skirtų vartoti asmeniškai ar naudoti namų ūkyje, perpardavimas (pardavimas jų neperdirbant) visuomenei parduotuvėse, universalinėse parduotuvėse, kioskuose, per prekybos firmas, prekes pagal užsakymą parduodančias paštu, per prekių išnešiotojus, per gatvės prekiautojus, per vartotojų kooperatyvus, per aukcionų namus ir kt. Dauguma mažmeninės prekybos prekiautojų įsigyja nuosavybės teisę į tas prekes, kuriomis jie prekiauja, tačiau dalis veikia kaip agentai ir parduoda prekes arba konsignacijos, arba komiso pagrindais.

Naikupės g. 4-28 LT-93256, Klaipėdos m. sav., Lietuva
Bajorų kel. 15-43 LT-08446, Vilniaus m. sav., Lietuva
V. Nagevičiaus g. 3 LT-08237, Vilniaus m. sav., Lietuva
Totorių g. 13 LT-01121, Vilniaus m. sav., Lietuva
Rygos g. 6-138 LT-05270, Vilniaus m. sav., Lietuva
S. Stanevičiaus g. 7-47 LT-07131, Vilniaus m. sav., Lietuva
Viekšniai, Bažnyčios g. 11-3 LT-89491, Mažeikių r. sav., Lietuva
Rokiškio kaimiškoji sen., Bajorų k., Bajorų g. 15 LT-42102, Rokiškio r. sav., Lietuva
Tulpių g. 65 LT-35188, Panevėžio m. sav., Lietuva
S. Nėries g. 7-22 LT-06317, Vilniaus m. sav., Lietuva
Perkūnkiemio g. 13-91 Vilniaus m. sav., Lietuva
Lapių sen., Šatijų k., Petro Songailos g. 53 LT-54431, Kauno r. sav., Lietuva
Švendrų tak. 16 Kauno m. sav., Lietuva
Giedraičių Mstl. Naujoji g. 2 LT-33277, Molėtų r. sav., Lietuva
Traidenio g. 7-9 LT-08119, Vilniaus m. sav., Lietuva
Šaltkalvių g. 10-52 LT-02180, Vilniaus m. sav., Lietuva
S. Konarskio g. 21-49 LT-03109, Vilniaus m. sav., Lietuva
Birutės g. 22-94 LT-91187, Klaipėdos m. sav., Lietuva
Lapių sen., Ginėnų k., Plento g. 11 LT-54430, Kauno r. sav., Lietuva
Smolensko g. 10B LT-03201, Vilniaus m. sav., Lietuva